Vali Koçak ve Başkan Mücahit Yanılmaz Karakoçan’da

  • Haberin Tarihi: 16 Haziran 2014
  • Bu haber 1043 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Koçak ve Başkan Mücahit Yanılmaz Karakoçan’da

Başkan Mücahit Yanılmaz: “Elazığ’ı Merkezden İdare Etmeyeceğiz”

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz beraberindeki heyetle birlikte Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ve Sarıcan Beldesinde bir dizi ziyaretlerde bulunup, çeşitli incelemelere katıldı.

Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz beraberindeki heyetle birlikte Elazığ’ın Karakoçan ilçesi ve Sarıcan Beldesinde bir dizi ziyaretlerde bulunup, çeşitli incelemelere katıldı.

Elazığ Valisi Ömer Faruk ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın, Karakoçan ilçesine yaptığı ziyarette ikiliye Elazığ Emniyet Müdürü Nihat İşlek, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ ve Karakoçan Belediyesi meclis üyeleri de eşlik etti. Karakoçan’da ilk olarak Kaymakamlık binasına geçen heyet, burada ilçe Kaymakamı Kemal Atasoy’u makamında ziyaret etti. Daha sonra Karakoçan Belediyesi’ne giden heyet üyeleri burada da Karakoçan Belediye Başkanı Burhan Kocaman’ı ziyaret etti ve belediye çalışmaları hakkında Başkan Kocaman’dan bilgiler aldı.
Elazığ Valisi Ömer Faruk ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın Karakoçan ilçesindeki ziyaretlerinde ilçe Emniyet Müdürü İbrahim Arol, Jandarma Binbaşı Mehmet Arı ve Sarıcan Belediye Başkanı Faruk Aydın’da hazır bulundu.

Yapımı devam eden Karakoçan İmam Hatip Lisesi ve bir camii inşaatında incelemeler yapan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ve Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz daha sonra Sarıcan Beldesini ziyaret etti. Sarıcan’da da bir cami inşaatında inceleme yapan heyet, yapımı süren Sağlık ve Gençlik Merkezi hakkında da yetkililerden bilgi aldı.
Ziyaretlerle ilgili bir değerlendirme yapan ve “Daha önceden ifade ettiğimiz gibi hizmetlerimiz de siyasal belediyecilik yapmayacağız.” Diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Buraların bizlerin belediyesi olması önemli değil, Elazığ’ı ilçe ve beldeleriyle bir bütün olarak görüyoruz” dedi.

“Elazığ’ı merkezden idare eden bir Belediye Başkanı olmayacağımı seçim döneminde ifade etmiştim.” Diyen Başkan Mücahit Yanılmaz, “diğer ilçe ve belde belediyelerimizi ve çalışmalarını yerinde görmek, eksikleri tespit edip, yapılabilecekleri değerlendirmek için benzeri ziyaretlerimizi zaman zaman sürdüreceğiz. Belediye bir hizmet kuruluşu ve bizler, insanların refahı ve huzuru için çalışıyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun bizler insanlara eşit mesafede olacak ve eşit hizmet götüreceğiz.” dedi.

Bir Yorum Yazın