Karsan Atak ve Jest Görücüye Çıktı!

  • Haberin Tarihi: 16 Haziran 2014
  • Bu haber 5526 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Karsan Atak ve Jest Görücüye Çıktı!

Şehrin vizyonunu değiştirmek için önceliği Toplu taşıma araçlarına veren Elazığ Belediyesi yetkilileri, Üretici firma Karsan Otomotiv’in araçlarını inceledi.

Şehrin vizyonunu değiştirmek için önceliği Toplu taşıma araçlarına veren Elazığ Belediyesi yetkilileri, Üretici firma Karsan Otomotiv’in araçlarını inceledi.
16.06.2014 tarihinde Elazığ Belediyesi öncülüğünde Özel Halk Otobüs ve Minibüs sahiplerine tanıtımını yapılan KARSAN ATAK ve JEST model araçları incelendi.

Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Süleyman Akay ve araç sahipleri araçla ilgili Karsan Yetkililerinden ve Elazığ Karsan Yetkili Bayii Yıldızlar Otomotiv Genel Müdüründen araç hakkında bilgiler aldılar. Araçların binişlerinin basamaksız oluşu, engelli uyumlu olması, araç içinin ferah olması, yakıt sarfiyatının düşük olması gibi özelliklerinden dolayı çok beğenildi.

Karsan firmasının Atak ismiyle piyasaya sunduğu 8 metrelik orta boy otobüsü, biniş ve inişleri kolay hale getiren “alçaktaban” ve aracı yana yatırabilen ECAS sistemiyle dikkat çekiyor. Katlanır engelsiz erişim rampası ile tekerlekli sandalye kullanan yolcular için hayatı kolaylaştıran Karsan Atak’ın, panoramik görüş açısı sunan geniş camları ferahlık sağlarken, farklı koltuk dizilişleri ve geniş iç yapısı sayesinde yolcu kapasitesi 60 kişiye kadar çıkıyor. Sürücü için manuel vitesin yanı sıra robotize vites seçeneği ile maksimum sürüş konforu sağlayan Atak, Euro V-EEV emisyon normlarına uygun motoruyla mükemmel yakıt ekonomisi sağlıyor. Atak, yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra düşük manevra kabiliyetiyle şehiriçi taşımacılığına ideal olup, izole sürücü kabini,bağımsız ön süspansiyon gibi özellikleriyle hem konforlu hemde güvenli bir seyir imkanı sunarken,ek olarak,arkada yerleşimli motor sayesinde bakım kolaylığı da sağlıyor.

Karsan Jest aracıda ilk kez Mayıs 2013’te pazara sunulan,modern ve kullanışlı gövde yapısı,alçak taban ve rampa uygulamasıyla engelleri tamamen kaldıran küçük otobüs JEST, düşük yakıt ve bakım giderlerine sahip yeni teknoloji motoru ile avantaj sağlıyor.

Karsan yetkililerinden aldığımız bilgiye göre firmanın 6m’den 18m’ye kadar alçak tabanlı ,engelli girişli toplu taşıma otobüslerinin Yurt içi ve Yurtdışına satıldığı bilgisi verilmiştir.

20140616_120436

karsan

karsan2

karsan3

karsan4

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın