Nano Düşünce Türkiye’de İlk Defa Fırat’ta

  • Haberin Tarihi: 12 Haziran 2014
  • Bu haber 1272 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Nano Düşünce Türkiye’de İlk Defa Fırat’ta

Nöropazarlama projesini hayata geçirmek için üniversitede ilk deneysel çalışmalar başladı

Fırat Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan projeyi hayata geçiriyor. Fırat Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, projenin pazarlama konusunda firmalara yardımcı olacağını belirterek, işletmecilerin projeye destek vermesini istedi.

Fırat Üniversitesi’nde görev yapan akademisyenler, bir araştırmacı ve EEG uzmanından oluşan projeyi yürüten ekip, nöroloji ve pazarlamayı kullanarak Nöropazarlama projesini hayata geçirmek için üniversitede yapılan ilk deneysel çalışmaları başlattı.

Çalışmayı Fırat Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden Yrd. Doç. Dr. Atilla Yücel ve Yrd. Doç. Dr. Nurcan Yücel, Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Arş. Gör. Emrah Aydemir, Araştırmacı Fatma Çubuk ve EEG Uzmanı Nazım İpek yürütüyor.

Projeyi yürüten ekibe göre, günümüzde teknolojik gelişmeyle toplumsal yapının değişmesi tüketicinin tercihlerini etkiliyor.

Projede görevli Yrd. Doç. Dr. Atilla Yücel, projenin yerel işletmeler için önemli olduğunu vurguladı.

Fırat Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Arş. Gör. Emrah Aydemir de satın alma eğiliminin değiştiği bu dönemde projenin firmalara önemli katkılar sağlayacağının altını çizdi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ da projenin pazarlama konusunda büyük bir adım olduğunu ifade ederek, firmaların projeye destek vermesini istedi.

Bir Yorum Yazın