Fırat Üniversitesi’nden Yeni Bir Adım Daha

  • Haberin Tarihi: 3 Haziran 2014
  • Bu haber 911 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fırat Üniversitesi’nden Yeni Bir Adım Daha

– Fırat Üniversitesi bünyesinde ingiliz Dili ve Edebiyatı programına öğrenci alınacağı duyuruldu. Fırat Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı programına 2014-2015 akademik yılı için 30 (otuz) öğrenci alınacak.

Fırat Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı programına 2014-2015 akademik yılı için 30 (otuz) öğrenci alınacak.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ’ın yoğun gayretleri sonucu İngiliz Dili ve Edebiyatı programına bu yıl öğrenci alınması kararlaştırıldı.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ konu ile ilgili yaptığı açıklamada;
“Bu yıl öğrenci alacağımız İngiliz Dili ve Edebiyatı programı 3 Yrd. Doçent, 2 araştırma görevlisi, 1 öğretim görevlisi ve okutmanlardan oluşan kadrosuyla bölge ve il açısından önemli bir boşluğu dolduracaktır. İletişim gerekliliğinin kaçınılmaz hale geldiği günümüzde dil, kültür ve edebiyat en önemli yeri tutmaktadır. Bu bağlamda, İngilizce öğrenmeye karşı mevcut olumsuz önyargının yıkılması başta olmak üzere İngiliz ve Amerikan kültür ve edebiyatının tanıtılması ve bu kültürlerle iletişime geçilmesi temel hedefler arasındadır. Öğretim dili İngilizce olacak olan anabilim dalında, Batı kültür ve edebiyatına aşina ve kendi kültürüyle diğer kültürleri kıyaslayabilen ve çıkarımlara varabilen mezunlar verilmesi amaçlanmaktadır.
Mezunların istihdamı geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Yetenek ve ilgi alanlarına göre, öğretmen, tercüman, araştırmacı olabilir, çeşitli devlet ve özel sektör kuruluşlarında (örneğin Dış İşleri Bakanlığı’nda) görev alabilirler. İkinci bir yabancı dil eğitimi de verileceğinden görev edinme konusunda çok cazip olduğu açıktır. Bu programın Üniversitemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olması temenni ediyorum” dedi.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ ayrıca, Diş Hekimliği, Mimarlık, Endüstri Mühendisliği ile Beslenme ve Diyetetik bölümlerine 2015-2016 eğitim öğretim yılında öğrenci alınabilmesi için yoğun bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Bir Yorum Yazın