SAĞLIK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

  • Haberin Tarihi: 30 Mayıs 2014
  • Bu haber 1330 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
SAĞLIK YÜKSEKOKULU MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

SAĞLIK YÜKSEKOKULU 2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ YAPILDI

Fırat Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapıldı. Sağlık Yüksekokulu’ndan bu yıl 67 ebe ve 138 hemşire mezun oldu.
Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkan, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Said Berilgen, Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Özden, Fırat Üniversitesi yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.
Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü Mezunu Betül Günnuroğlu, Sağlık Yüksekokulu mezunları olarak dünyada kutsal sayılan bir mesleği yapmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, kendilerine her türlü bilgi ve tecrübeyi kazandıran hocalarına diğer mezun arkadaşları adına teşekkür ettiğini söyledi.
Elazığ Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkan ise, Sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesinde temel unsurlardan olan ebe ve hemşirelerin güç çalışma koşullarına rağmen disiplinli, özverili, hoşgörülü ve şefkatli tutumları ile sağlık ekibinin temel taşlarından biri olduğunu ifade ederek, Sağlık Yüksekokulundan daha önce 483 ebe ve 742 hemşire ve 337 Sağlık memurunun mezun olduğunu, bu gün ise 67 ebe ve 138 hemşirenin mezun olarak sağlık ordusuna katıldığını belirtti.
Mezuniyet Töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ ise, mezun olan öğrencilerin her birinin mezun olduktan sonra Fırat Üniversitesini temsil edeceğini belirterek, Sağlık Yüksekokulundan mezun olan öğrencilere ileriki yaşamlarında başarılar diledi.
Konuşmaların ardından dereceye giren mezun öğrencilere Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkan, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen, Fırat Üniversitesi yöneticileri ve öğretim üyeleri tarafından mezuniyet belgeleri ve ödülleri verildi.
Tören, mezun öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve kep atma töreni ile son buldu.

Bir Yorum Yazın