Kemaliye İpek Yolu Doğa Yürüyüşü

  • Haberin Tarihi: 27 Mayıs 2014
  • Bu haber 908 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kemaliye İpek Yolu Doğa Yürüyüşü

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kemaliye İpek Yolu Doğa Yürüyüşü yoğun katılımla gerçekleşti.

Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Kemaliye İpek Yolu Doğa Yürüyüşü yoğun katılımla gerçekleşti.

Fırat Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr.  Kutbeddin Demirdağ’ın öncülüğünde; Dağcılık Kulübü Başkanı Okutman Öznur Aksoy tarafından, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın destekleriyle yapılan doğa yürüyüşünde yönetici, personel ve öğrencilerden 600 kişilik ekip, Erzincan’ın ilçesi doğa harikası Kemaliye’de İpek Yolu Doğa Yürüyüşü’nde bir araya geldi.

Erzincan’ın Kemaliye ilçesine, yöneticisi, akademik ve idari personeli ve öğrencileriyle birlikte çıkarma yapan Fırat Üniversitesi’nde, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Alli, Prof. Dr. Ahmet Kazez, Üniversite yöneticileri, Öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrencinin katıldığı doğa yürüyüşünde Malatya’nın Arapgir ilçesinde bulunan tarihi ve turistik yerler de gezildi.

Etkinlikte, öğrenciler için 420 kişilik Kızılay çadırı kurulurken, 180 kişilik personel için de oteller ve pansiyonlar kullanıldı.

İki gün süren etkinliklerde Karanlık Kanyon’da Karasu bot gezisi yapılırken, 8 bin metre uzunluğundaki Taş Yolu’nda yapılan yürüyüşe tüm öğrenciler katıldı.

Gezi hakkında bir değerlendirme yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, etkinliğe katılanların gezi ile ilgili memnuniyet görüşlerini aldıklarını belirterek, bu geziler sayesinde öğrencilerin çevremizde keşfedilmeyen yerleri gördüklerini, akademik ve idari personel ile öğrenciler arasında birliktelik sağlandığını ifade etti.

 

Bir Yorum Yazın