Keban İlçesinde Seminer

  • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2014
  • Bu haber 1307 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Keban İlçesinde Seminer

Keban İlçesinde Elazığ su ürünleri araştırma istasyonu müdürlüğü tarafında alabalık yetiştiriciliği konusunda seminer düzenlendi.

Keban İlçesinde Elazığ su ürünleri araştırma istasyonu müdürlüğü tarafında alabalık yetiştiriciliği konusunda seminer düzenlendi. Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyon Müdürlüğü ve Keban  Gıda, tarım ve hayvancılık ilçe Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen seminere Keban Kaymakamı Hayrettin BASKIN, Elazığ Su ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan AKGÜN,Elazığ Su Ürünleri Yetiştiricileri Birliği Başkanı   Yücel Doğan, İlçe Müdürlüğü çalışanları ve alabalık üreticileri katıldı. Seminerde su ürünleri Mühendisleri Selahattin Gürçay, Ali Atilla Uslu ve Veteriner Hekim Yasemin Çiçek ile Elazığ Su Ürünleri Araştırma İstasyonu Müdürü Hakan Akgün; Balık İşletmeleri yönetimi, balık hastalıkları ve tedavileri, yem yönetimi, damızlık anaç stok yönetimi ile ilgili bilgi verdiler.

Açılış konuşmasında İstasyon Müdürü Hakan Akgün, “şu anda ülkemizde su ürünleri alanında 217 bin tonluk üretim gerçekleştirildiğini, bunun 110 bin tonluk bölümünün ise alabalık üretimine ait olduğunu belirtti. 2012 yılı sonu itibarı ile 500 milyon dolarlık su ürünleri ihracatı gerçekleştirildiğini belirten Akgün, bu rakamların daha yukarılara örgütlü, dayanışma içerisinde teknik ve bilimselliğin önemsendiği üreticilikle çıkarılacağını da” söyledi.

Müdür Akgün, üreticileri 31 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında Elazığ’da gerçekleştirilecek Doğu Anadolu Bölgesi 5. Su ürünleri sempozyumuna da davet ettiğini belirtti.

Bir Yorum Yazın