Finalden Soma’ya Jest!

  • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2014
  • Bu haber 691 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Finalden Soma’ya Jest!

Soma’da yaşanan maden faciasının bilançosu netleşti. Yapılan açıklamaya göre, 301 madencimiz hayatını kaybetti. Bu konuda Final Eğitim Kurumları örnek bir adım attı. Soma’da hayatını kaybedenlerin çocukları, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, ücretsiz olarak Final Eğitim Kurumları’nda eğitimlerini sürdürebilecekler.

Birçoğu, çocuklarını okutabilmek, onlara daha iyi bir gelecek sunabilmek için yerin yüzlerce metre altındaydı. Çıkardıkları kapkara her kömür parçası, çocuklarına aydınlık bir gelecek inşa edebilmek için birer temel taşıydı bekli de.

Soma’da yaşanan maden faciasının bilançosu netleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın açıklamasına göre, Soma’daki maden faciasından 485 işçi kurtarılırken son 2 işçinin yaklaşık 96 saat sonra cesedinin çıkartılmasıyla, hayatını kaybeden madenci sayısı 301’e yükseldi. Olayın 5. gününde içeride madenci kalmadığı için arama kurtarma çalışmaları sonlandırıldı.

Bundan sonra verilecek mücadele, geride kalan madenci ailelerinin yaralarının sarılması için olacak. Final Eğitim Kurumları bu konuda örnek bir adım attı. Soma’da hayatını kaybedenlerin çocukları, Türkiye’nin neresinde olursa olsun, ücretsiz olarak, Final Eğitim Kurumları’nda eğitimlerini sürdürebilecekler.
Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel’in duyurusuna göre, sadece bu yıl değil, Soma’da yetim kalan çocuklar bundan sonraki eğitim hayatlarında da, Final Eğitim Kurumlarına bağlı dershane ya da özel okullarda, Türkiye’nin neresinde olursa olsun ücretsiz yararlanabilecekler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın