‘MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor’

  • Haberin Tarihi: 21 Mayıs 2014
  • Bu haber 1338 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor’

MÜSİAD Elazığ Şubesinin ‘MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor’ projesi kapsamında iş adamları, Sivrice ilçesinde düzenlenen toplantıda İlçe Belediye Başkanı ve Sivil Toplum kuruluşları bir araya gelerek neler yapılabileceğini konuştu.

Sivrice İlçesi öğretmenevinde düzenlenen ‘MÜSİAD İlçelerle Buluşuyor’ toplantısına Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı İbrahim Gök ve üyeleriyle birlikte AK Parti Sosyal İşler Sorumlusu Ömer Deniz, Türk Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Raşit Kılıç, Esnaf Kredi Kooperatifi Şube Başkanı Fikret Çelik, MASSAD Derneği Başkanı Fethi Ahmet Gel, Maden Mühendisi Nusret Çoban ile Sivrice belediyesi meclis üyeleri katıldı.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ebubekir IRMAK Sivrice’nin bu dönemde çok önemli bir sınavdan geçtiğini ifade etti.

Maden Alacakaya Sivrice Stratejik Araştırmalar Derneği Başkanı Feti Ahmet GEL de Soma’da meydana gelen maden kazasına dikkat çektiği konuşmasında, Elazığ’da da birçok madencinin göçük altında kalarak hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Son günlerde gündemde olan Sivrice İlçesine cezaevi kurulmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı GÖK, eski azot fabrikasının yerinin cezaevi yerine kadın üretim merkezi olmasının kararlaştırıldığını ifade etti.

MÜSİAD Şube Başkanı GÖK ayrıca Sivrice’ye meslek yüksek okulu yapılması durumunda öğrencilerin kalabileceği yurdun MÜSİAD tarafından yapılacağı sözünü verdi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin de konuştuğu toplantıda daha sonra MÜSİAD İş Adamları ile katılımcılar karşılıklı fikir alış verişlerinde bulundu. MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Gök, emeği geçen Belediye Başkanı Ebubekir Irmak’a günün önemine binaen plaket verdi. Başkan GÖK’ün plaket takdimi sırasında “Sivrice’de koltuk işgali yapan yöneticilerin görevi bırakması gerektiği” sözleri toplantıya damga vurdu.

Anahtar Kelime: , , ,

Bir Yorum Yazın