Küçük Elif Nakil Bekliyor

  • Haberin Tarihi: 22 Ocak 2014
  • Bu haber 1272 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Küçük Elif Nakil Bekliyor

İlik nakli yapılması gereken 9 aylık Elif Doğan, uygun ilik bulunmazsa 2 yaşına kadar yaşayabilecek. Doktorların bu sözleri Küçük Elif’in ailesini derinden sarstı. Elazığ Valisi’ne seslenen Baba Bekir DOĞAN, kızının yaşaması için yardım istedi.

Elazığ’da yaşayan 9 aylık Elif Doğan, 2 aylıkken rahatsızlandı. Vücudu kanı temizleyemediği için ilik nakli yapılması gereken küçük Elif’e uygun ilik bulunamazsa iki yaşına kadar ancak yaşayacağı söyleniyor.

Küçük Elif’in ailesiyse maddi imkânsızlıklar içerisinde çocuğunun yaşaması için mücadele veriyor.

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden Küçük Elif’in sağlığına kavuşabilmesi için ilik naklinin şart olduğunu ifade eden Çocuk Sağlığı Hastalıkları Ana Bilim Dalı Baş Asistanı Dr. Serkan KIRIK, “Uygun ilik bulunamazsa bu tür hastalar fazla yaşamıyor. En fazla iki yaşına kadar yaşayabiliyorlar. Bu yüzden hastaya uygun iliğin bir an önce bulunması gerekiyor” şeklinde konuştu.

9 aydır çocuğunun iyileşmesi için çalmadık kapı bırakmadığını anlatan baba Bekir DOĞAN ise Başbakan, Sağlık Bakanı ile Elazığ Valisine seslendi ve yardım istedi.

Anne Emine DOĞAN da gözyaşları içinde kızına uygun iliğin bulunması için yetkilerden ve vatandaşlardan destek istedi. Kızının 20 gün önce ölümden döndüğünü anlatan Anne Emine DOĞAN, kızının yaşaması için ilik naklinin şart olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelime: , , , ,

Bir Yorum Yazın